VI Piknik Rodzinny już za nami

VI Piknik Rodzinny już za nami

IMG_3559

VI Piknik Rodzin Zastępczych już za nami.

W środę 28 maja 2014 r. odbył się organizowany przez Organizatora Rodzinnej Pieczy Zastępczej w powiecie pszczyńskim, piknik z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego. Tegoroczna impreza była świetną okazją do promowania idei rodzicielstwa zastępczego, integrowania środowiska rodzin zastępczych funkcjonujących na terenie naszego powiatu oraz do promowania turystycznej atrakcji naszego regionu– – jaką jest niewątpliwie Ośrodek Sportów Wodnych w Łące. To tu dzięki gościnności i uprzejmości Miejskiego Ośrodka SportuRekreacji w Pszczynie, mogliśmy spotkać się z rodzinami i ich podopiecznymi, spędzić ten czas w przyjemnej atmosferze relaksu i zabawy.

DSCF6362

Były podziękowania, gratulacje kierowane do rodziców zastępczych nie tylko przez pracowników Organizatora, ale także pana Starostę Pawła Sadzę oraz mnóstwo atrakcji dla dzieciaków. Najmłodsi oddali się zabawieklaunami: Harrym i Cytrynką, które rozbawiały dzieci, obsypywały je cukierkami, skręcały z baloników zwierzątka, puszczały gigantyczne bańki mydlane, malowały kolorowe tatuaże.

DSCF2454

Jak co roku dużą popularnością cieszyły się dmuchana ślizgawka, trampolina oraz wata cukrowa. Dla amatorów jazdy konnej przygotowano przejażdżki konne po plaży, dla wodniakówrowerki wodne i kajaki.Dzieci korzystały także z wielu innych przygotowanych na okazję atrakcji: salonu fryzur, salonu zdobienia paznokci, kącika malowania twarzy. Zdobywały kolejne punkty w zajęciach plastycznych, sportowych oraz zagadkach i zgadulach, a na koniec rzutem na kolorowa tarczę wybierały przygotowane dla nich drobne upominki i nagrody. Emocjom i zabawie nie było końca.

Podczas beztroskiej zabawy dzieci, rodzice zastępczy mieli okazję żeby spokojnie porozmawiać, wymienić swoje doświadczenia. Wszystko to na świeżym powietrzu, w blasku słońca, przy słodkim poczęstunku,kiełbasce z grilla i przepysznym bigosie. To były naprawdę niezapomniane wspólnie spędzone chwile.

 

Organizator Rodzinnej Pieczy serdecznie dziękuję wszystkim, bez których pomocy i wsparcia ten Piknik nie byłby tak wspaniały.

Dziękujemy serdecznie:

panu Dariuszowi Zuberdyrektorowi Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie,

pani Monice Sobczakprezesowi Fundacji Grupa KętyDzieciom Podbeskidzia,

panu Leszkowi Sitek – Studio Filmowe,

państwu Iwonie i Witoldowi SpendelPiekarni „Vito”,

Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Pszczynie,

państwu BrzęczekPiekarnia „Brzęczek”,

państwu StaniaPiekarnia Cukiernia „Niedźbała”,

państwu WitoszekPiekarnia Ćwiklice,

Piekarni „Żuczek”,

Hurtowni Napojów „Rossa”,

Firmie PATENTUS,

państwu Grażynie i Henrykowi Szot„Ogrodnictwo”,

Stajni Standura z Łąki,

a także wolontariuszkom z zakładu fryzjerskiego Contrast2 z Ćwiklic

oraz wolontariuszkom z Publicznego Gimnazjum nr 4 w Pszczynie.

 DSCF6343  DSCF6376