Wspaniałe rozpoczęcie wakacji – wyjazd do Mikołajek.

Wspaniałe rozpoczęcie wakacji – wyjazd do Mikołajek.

Wakacje rozpoczęliśmy wyśmienicie. Od 20 do 23 czerwca byliśmy na wyjeździe w Mikołajkach. Spędziliśmy tam cudowne chwile razem z wychowankami Domu Dziecka w Cieszynie oraz Panią Agnieszką Barzycką i Bogusią Czyż, Zosią, Jasiem, Olą i Kubą, Panem Tomaszem Siemieńcem i Adamem Grzesikiem z Jastrzębskiej Spółki Węglowej S.A. – organizatora i fundatora wyjazdu.

Wyjechaliśmy w czwartek w nocy i w Mikołajkach byliśmy w godzinach rannych. Przywitała nas piękna, słoneczna pogoda, mnóstwo zieleni i bocianów. Już pierwszego dnia mieliśmy zapewnione wspaniałe atrakcje – rejs statkiem po Wielkich Jeziorach Mazurskich: jezioro Śniardwy, Mikołajskie, Tałty.

Drugi dzień pobytu również nie był wspaniały, bo odwiedziliśmy miasteczko Mrongoville, po którym oprowadziło nas dwóch wiekowych kowbojów. Podszkoliliśmy tam również nasze umiejętności taneczne i byliśmy świadkami pojedynku jak w westernie.

Dzięki naszym sponsorom JSW S.A. mogliśmy również w tym dniu zobaczyć wioskę indiańską Kraina Winnetou, po której oprowadził nas Pan Jacek Piętka Rakoczy Szary Wilk oraz Anita Skowrońska.

Dzięki Panu Jackowi przenieśliśmy się w dawny świat Indian Ameryki Północnej oraz Dzikiego Zachodu. Mogliśmy zobaczyć i dotknąć m.in.: tipi, czyli tradycyjny dom Indian Wielkich Prerii, indiańskiego łuku, pióropuszy i wielu innych rzeczy, którymi posługiwali się Indianie.

Trzeci dzień to przede wszystkim spływ kajakowy rzeką Krutynią. Wszyscy daliśmy radę – wychowawcy i wychowankowie. Było cudnie !!!

Dzięki Pani Agnieszce, Bogusi oraz Panu Tomkowi i Adamowi mogliśmy doskonalić swoje kompetencje uczestnicząc w warsztatach dziennikarskich pod ich fachowym, reporterskim okiem. W przeprowadzanych przez nas wywiadach oprócz wielu merytorycznych informacji uzyskiwanych przez reporterów mieliśmy mnóstwo okazji do radości i uśmiechów.