CWDiR “Przystań”

 

Od 1 marca 2014 r. Centrum Wsparcia Dziecka i Rodziny „Przystań” ma nową siedzibę. Mieści się ona przy ulicy Wiśniowej 2a w Pszczynie. Składa się z kompleksu trzech budynków: domu dzieci młodszych, domu dla młodzieży oraz części administracyjnej. Domy, w których mieszkają dzieci są nowoczesne, przytulne i rodzinne. Każdy ma swoje własne miejsce do wypoczynku, zabawy i nauki lub wyciszenia. Cytując jednego z wychowanków: „Nareszcie w nowym domu!”

W ubiegłym roku, pierwszego dnia wiosny, czyli 21 marca 2014 r. w iście wiosennej scenerii odbyło się uroczyste otwarcie nowej siedziby. Na tę szczególną uroczystość przybyli do Pszczyny goście z zaprzyjaźnionego miasteczka – Klein Rönnau – przedstawiciele Niemieckiego Czerwonego Krzyża, którzy od 1983 roku wspierający podopiecznych placówki. W uroczystym otwarciu wzięli też udział przedstawiciele władz samorządowych, jednostek powiatowych  oraz wielu przyjaciół i sponsorów naszej placówki.
Starosta pszczyński pan Paweł Sadza wraz z przewodniczącym Rady Powiatu panem Eugeniuszem Pająkiem przekazali wychowankom CWDiR „Przystań” symboliczne klucze do nowo wybudowanych domów.

Pierwszy dzień wiosny 21 marca został ustanowiony świętem placówki.
DSC02290

kopia z DSC02284

POCZTÓWKA