Wakacje z DRK Klein Ronnau.

Wakacje z DRK Klein Ronnau.

W dniach 6 – 14 lipca 2019 r. dziesięcioosobowa grupa dzieci oraz dwóch wychowawców po raz kolejny przebywała w Kleine Ronnau w Niemczech na zaproszenie Czerwonego Krzyża – DRK Klein Ronnau. Zamieszkaliśmy w małej miejscowości 7 km od Klein Ronnau w Domu Dziecka.
Po raz pierwszy mieliśmy okazję zobaczyć jak mieszkają niemieckie dzieci umieszczone w placówce.
Pierwszego dnia zwiedzaliśmy najbliższą okolice spacerując wzdłuż jeziora. Wieczorem byliśmy zaproszeni na uroczysta kolację, zorganizowana przez naszą kochana Margrit.
W poniedziałek pojechaliśmy do miejscowości St. Petersburg _ Ording, położonej nad Morzem Północnym. Podobała nam się ogromna plaża.
We wtorek byliśmy w parku ze różnymi ścieżkami przeznaczonymi do chodzenia gołymi stopami. Doznania rewelacyjne. We środę grilowaliśmy wspólnie ze strażakami z Kleine Ronnau, a w czwartek cały dzień spędziliśmy na atrakcjach w parku rozrywki Hansa Park. W piątek wspinaliśmy się na Górę Kalberg, a później był spektakl z historii Winetu w ramach festiwalu Karola Maya. W sobotę zwiedziliśmy piękne stare miasto Lubeka a wieczorem braliśmy udział w uroczystej kolacji pożegnalnej. To był bardzo miły czas, pełen atrakcji spędzony z fantastycznymi ludźmi. Dziękujemy DRK Klein Ronnau.

Autor: Bożena Waligóra