Z „przyjaciółmi” łatwiej znosić kwarantannę.

Z „przyjaciółmi” łatwiej znosić kwarantannę.

Czas izolacji to bardzo trudny czas dla wszystkich pozostających w domach, dla podopiecznych placówek opiekuńczo wychowawczych również. Nasze dzieci cały czas przebywają w domowej izolacji, do placówki przyjeżdżają tylko pracownicy. Jak to zazwyczaj bywa, są lepsze i gorsze dni w funkcjonowaniu naszych podopiecznych. Ale na nasze „ziemskie anioły – przyjacioły” możemy liczyć w każdym czasie. W ostatnich tygodniach Centrum Wsparcia Dziecka i Rodziny “Przystań” oraz Centrum Wsparcia Dziecka i Rodziny “Ostoja” otrzymało 25 nowych tabletów HUAWEI MediaPad T5. Sprzęt wraz z kartami sim podarowała placówkom Fundacja Polsat wraz z Cyfrowym Polsatem i siecią Plus. Wychowankowie będą wykorzystywać podarowany sprzęt do nauki.
W ostatnich dniach również Fundacja JSW podarowała placówce 6 stacjonarnych komputerów wraz ze słuchawkami i mikrofonami do nauki zdalnej. Wspiera nas również cały czas Fundacja Grupa Kęty – Dzieciom Podbeskidzia”, która podarowała naszym dzieciom m.in.; laptop, a pracownikom środki ochrony takie jak: maseczki, przyłbice, rękawiczki. Za każde wsparcie i pomoc jesteśmy niezmiernie wdzięczni.
O podopiecznych placówek nie zapominają również okoliczni mieszkańcy Pszczyny, Powiatu Pszczyńskiego i nie tylko. Wiele osób nie zapomina o naszych dzieciach i chce uprzyjemnić im czas spędzany w izolacji. Pan Paweł Kulpa podarował naszym podopiecznym Xboxa i Play Station wraz z całym oprzyrządowaniem i grami. Pan Maciej Pająk z Miedźnej ufundował dzieciom 2 laptopy do nauki. Zarząd i pracownicy Team Prevent z Pszczyny osłodzili nam życie czekoladkami, a Państwo Ewa i Piotr Witosz z Karczmy Wiejskiej wraz z pracownikami przygotowali naszym dzieciom pyszny świąteczny obiad. Pan Grzegorz Landa z Bojszów Nowych przekazał wszystkim dzieciom bony do H&M. Dzisiaj Pan Artur Wojtków- Prezes JSW, wraz z ciepłym, życzliwym listem ufundował wszystkim dzieciom i opiekunom pizzę z dostawą. Pan Marcin Dutkiewicz – stolarz ze Studzienic zrobił nam piękne stoły pod podarowane komputery. Dzieci z naszych placówek dzielnie pozostają w domach i mobilizują do takiego zachowania innych. Za każde słowo otuchy, pamięć i wsparcie serdecznie dziękujemy i jesteśmy przekonani, że: BĘDZIE DOBRZE!!!